کلینیک زیبایی گوهردشت

لیفت صورت

خانه    لیفت صورت

لیفت صورت چیست ؟

خدمات لیفت صورت و سفت کردن پوست صورت که به ریتیدکتومی(rhytidectomy) شناخته می شود، یک عمل زیبایی است که باعث زیبایی صورت افراد می شود و به آنها، جوانی را هدیه می دهد. در لیفت صورت، بافت های صورت با استفاده از تکنیک های مختلف درمان می شود و ظاهر فرد را جوان تر می کند. افرادی که بر اثر مواردی چون افزایش سن، شاهد بروز مشکلات پوستی بوده اند، با کمک این روش می توانند پوستی زیبا و شاداب داشته باشند.

در این روش، ساختار چهره بهتر می شود، چین و چروکها از بین می رود و پوست باکیفیت تری خواهید داشت.با بالا کشیدن پوست، چین و چروکهای پوست شما از بین می رود و جوان تر می شوید. بعد از اینکه این عمل را روی صورت خود انجام دادید، هیچ نشانه ای از چین و چروک را در اطراف چشم ها، گونه ها، دهان، پیشانی و فک خود مشاهده نمی کنیدجهت مشاوره با متخصصان ما در کلینیک لیزر گوهردشت تماس بگیرید.

مزایای لیفت صورت

 • سفت‌تر شدن پوست
 • حفظ شادی و طراوت پوست صورت
 • جوان‌سازی چهره و افزایش اعتماد به نفس
 • از بین بردن چروک های سطحی نواحی مختلف صورت و چهره
 • از بین بردن غبغب
 • روشی ایمن با عوارض جانبی کم یا بدون عوارض جانبی

کدام روش لیفت صورت بهتر است ؟

تشخیص دقیق اینکه چه روشی برای برطرف کردن افتادگی‌های صورت شما بهتر خواهد بود، به تشخیص پزشک بستگی دارد. پزشک معمولا با توجه به شرایط سنی و سلامتی بیمار، میزان آسیب، ناحیه تحت درمان، نوع پوست و … مناسب‌ترین روش را به شما توصیه می‌کند. اما باید بدانید که دردسرهای لیفت صورت با جراحی بسیار زیاد بوده و عوارض و طول درمان آن نیز بیشتر است. چرا که در این روش بیمار کاملا بی‌هوش شده و باید برای مدتی در بیمارستان و خانه بستری شود. ضمن اینکه مراقبت از بیمار در دوران نقاهت لیفت صورت با جراحی سخت‌تر خواهد بود.

هیچ‌یک از روش‌های لیفت صورت بدون جراحی نیازی به بیهوشی ندارند. در این روش‌ها پزشک در صورت نیاز از بی‌حس‌کننده‌های موضعی استفاده می‌کند که اثرات آن معمولا پس از مدتی کوتاه برطرف خواهد شد. عوارض این روش‌ها بسیار کمتر بوده و دوره نقاهت ندارند. در واقع در همه موارد بیمار پس از جلسه درمان می‌تواند به کارها و فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد. به همین دلیل پزشکان حتی‌الامکان روش‌های لیفت صورت با جراحی را توصیه نمی‌کنند. مگر آن که آسیب‌ها آن‌قدر زیاد باشد که نتوان با هیچ ‌یک از روش‌های بدون جراحی آن‌ها را درمان کرد.

به طور کلی لیفت صورت را می‌توان با جراحی یا بدون جراحی انجام داد. لیفت صورت بدون جراحی خود دارای روش‌های مختلفی است که برخی از آن‌ها شامل هایفوتراپی، تزریق ژل یا چربی، تزریق بوتاکس، RF فرکشنال، لیفت با نخ و کربوکسی تراپی می‌شود. هر یک از این روش‌ها کاربرد خود را داشته و برای افراد مختلفی اثرگذار خواهد بود. بنابراین اینکه کدام یک از روش‌های موجود برای شما مناسب است باید توسط پزشک مشخص شود.تمامی روش  هایی که در ادامه بهشون اشاره خواهیم کرد در کیلینیک زیبایی لیزر گوهردشت زیر نظر پزشکان متخصص و مجرب قابل پذیرش هستند.

هایفوتراپی

در روش هایفوتراپی  امواج متمرکز فرا صوت با شدت بالا یا HIFU ، برای هدف گیری لایه‌ های زیرین پوست از امواج فرا صوت استفاده می ‌شود. انرژی امواج فرا صوت باعث می‌ شود تا بافت هدف گیری شده با سرعت زیادی گرم شود. زمانی که سلول ‌های ناحیه هدف گیری شده به دمای مشخصی برسند، با آسیب سلولی مواجه می گردند. با وجود این که این موضوع می‌ تواند ظاهری متناقض داشته باشد، آسیب ایجاد شده موجب تحریک سلول ‌ها و در نهایت تولید کلاژن بیشتر و جوانسازی و لیفت پوست می ‌شود.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است بدون خونریزی، درد و تهاجم برای رفع چین و چروک ها و لیفت صورت. به همین دلیل است که آن را یکی از روش های غیر جراحی برای رسیدن به چهره ای با ظاهر زیبا می دانیم. در این روش با استفاده از میکرونیدل های استریل، تحریک پوستی و کلاژن سازی انجام می شود. اصلی ترین مزیت میکرونیدلینگ، تاثیرگذاری بالا در عین تهاجم پایین و نکته منفی آن، عدم درمان افتادگی شدید پوست و مناسب بودن برای مشکلات پوستی سطحی است.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روشی است که به عنوان راهکاری بدون عارضه و تهاجم برای لایه برداری صورت و برداشتن سلول های مرده مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش با استفاده از دستگاهی خاص و به روش مکانیکال، تراش سطحی بر روی پوست ایجاد می شود و به این ترتیب با شروع مکش، افزایش جریان خون و در نتیجه افزایش میزان کلاژن سازی صورت می گیرد. نتیجه میکرودرم، جوانسازی و افزایش طراوت پوست است.

لیفت صورت با آر اف فراکشنال

این روش که با عنوان سفت کردن پوست با امواج رادیویی نیز شناخته می‌ شود، یکی از روش های لیفت صورت بدون جراحی است که به بهبود وضعیت ساختاری پوست افراد کمک می ‌کند. این روش درمانی از امواج انرژی برای گرم کردن بافت عمقی پوست که با عناوین درم یا درمیس شناخته می ‌شود، استفاده می‌ کند. این حرارت موجب تحریک بافت برای تولید کلاژن بیشتر می ‌شود. درمان رادیوفرکانسی از سال ۲۰۰۱ برای مبارزه با شل بودن پوست و علائم افزایش سن، مورد استفاده قرار گرفته است.

لیفت صورت با اکسنت

با دستگاه اکسنت جوان تر به نظر می رسید و احساس بهتری نسبت به پوست خود خواهید داشت؛ آن هم بدون نیاز به جراحی های پیچیده ی زیبایی! دستگاه لیفت صورن اکسنت یک روش سرپایی است که سبب سفت شدن پوست صورت و گردن می شود. این تکنولوژی از امواج RF برای لیفت صورت، آن هم بدون ایجاد کوچک ترین جای زخم و یا نیاز به بخیه استفاده می کند. اکسنت از نظر عملکردی بسیار مشابه با دستگاه آر اف می باشد با این تفاوت که از یک سیستم حرارتی نیز استفاده می کند. گرم کردن بافت، سبب تحریک تولید کلاژن، سفت شدن پوست و از بین بردن چربی های موضعی می شود.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ روشی است که به جراحی صورت یا بالا بردن پوست صورت شباهت زیادی دارد، در این فرآیند ساختار پوست بازسازی می‌ شود و بهبود پیدا می‌ کند، منتهی برای انجام این کار نیازی به استفاده از ابزار و چاقوی جراحی نیست. در این روش از الیاف نخ برای جوانسازی و کشیدن پوست به سمت بالا، استفاده می‌شود، این الیاف با سوزن‌های بسیار نازکی به داخل پوست هدایت می‌شوند تا بافت‌ها و پوست را بالا نگه دارند و موجب بهبود ظاهر پوست شوند. مزایای لیفت صورت با نخ عبارتند از موارد زیر:

 • آثار درمان در گذر زمان افت نمی‌کنند.
 • هیچ مراقبت ویژه اضافه ای مورد نیاز نیست.
 • مهم ترین نکته این روش ایمنی بالای آن است.
 • این روش نیاز به هیچ آماده سازی ویژه ای ندارد.
 • آثار درمان به صورت فوری قابل مشاهده هستند.
 • هیچ جراحت یا زخمی بر روی پوست فرد ایجاد نمی‌شود.
 • این روش برای افراد بیست سال به بالا قابل استفاده است.
 • رشته‌های استفاده شده قابل مشاهده یا لمس نیستند. همچنین این رشته‌ها دوام زیادی دارند و آثار آنها از بین نمی‌رود.
 • در صورت نیاز، در ماه‌ها و سال‌های بعد تکرار این عمل در محل یکسان یا مکان‌های دیگری بر روی صورت و بدن امکان پذیر است.

اندولیفت

بهره گیری از لیزر اندولیفت برای لیفت پوست صورت روشی نوین به منظور تحریک بافت‌ های عمقی جهت ساخت کلاژن ‌های جدید به منظور کاهش افتادگی پوست و سفت‌ سازی آن می‌ باشد. در این پروسیجر، فیبری بسیار نازک وارد پوست می ‌شود، سپس در حد فاصل درم عمقی و بافت چربی قرار داده شده و لیزر دایود از طریق فیبر دیگری به این فیبر متصل می‌ گردد، با جا به جا کردن فیبر در این ناحیه، انرژی لیزر دایود در طیف مادون قرمز تابانده می ‌شود.

تزریق فیلر

فیلرهایی شبیه به چربی و ژل می توانند با افزایش حجم زیر پوستی صورت به افزایش کشیدگی پوست کمک کنند. البته انجام اقدام تزریق چربی و تزریق ژل به صورت بهتر است که همزمان و به صورت موازی با دیگر روش ها پیش برود تا بتوان نتیجه ای مناسب از آن دریافت کرد.

از آنجا که در پیوند چربی از سلول های چربی بدن خود فرد، به جای یک ژل مصنوعی استفاده می شود، این مواد نسبت به ژل ها نتیجه و ماندگاری بالاتری دارند. با این حال برخی افراد به دلیل هزینه ی بالاتر تزریق چربی و ساکشن موجود در این روش، تزریق ژل را اولویت قرار می دهند.

تزریق بوتاکس

بوتاکس ماده ای است که تزریق آن به صورت عضلانی صورت می گیرد. این ماده با کاهش انقباضات محل ماهیچه های مختلف صورت می تواند به رفع چین و چروک ها و در نتیجه لیفت پوست صورت کمک کند.

بوتاکس سیگنال عصب به عضلات مورد نظر را مسدود می کند. عضله تزریق شده دیگر نمی تواند از طریق پالس ایجاد شده از عصب به عضله منقبض شود و این باعث می شود چین و چروک ها ریلکس شده ومنقبض نشوند و جوانسازی صورت به وجود آید. سم بوتولینوم با فلج عضلات زیر پوستی برای صاف کردن چین و چروک‌ های صورت و ایجاد ظاهری جوان‌ تر در افراد به کار می‌ رود؛ مانند چین و چروک‌ های ناشی از اخم کردن که در بین ابروها یا روی پیشانی ایجاد می‌ شوند و چروک‌ های اطراف چشم و دهان که در موقع خندیدن ظاهر می‌ شوند. تزریق بوتاکس در برخی موارد برای کاهش میزان تعریق در کف دست‌ها یا زیر بغل نیز استفاده می‌ شود.

ما در کلینیک لیزر گوهردشت با کادری مجرب و متخصص برای انجام انواع امور لیفت و انواع امور زیبایی در کنار شما خواهیم بود.

تزریق پی آر پی

پی آر پی یا PRP ماده ای است که به طور مستقیم از خون خود فرد گرفته می شود. تزریق پی آر پی به صورت به معنای استخراج پلاکت های خون و استفاده از آن ها برای جوانسازی و لیفت صورت است. یکی از کاربردهای پی آر پی در جوان‌ سازی و رفع چین و چروک صورت، خط خنده و اطراف چشم و گردن برای مقابله با علائم پیری به طور طبیعی است. پی آر پی یک درمان مؤثر و بی خطر است. در حال حاضر، بسیاری از افراد از پلاسمای غنی از پلاکت برای جوان سازی صورت استفاده می کنند، زیرا این یک درمان بسیار مناسب بدون عوارض جانبی است که به نتایج طولانی مدت و هم کوتاه مدت می انجامد، تا زمانی که بدن به رشد فاکتورهای رشد خود ادامه دهد و از آن ها برای ایجاد بافت جدید و سالم استفاده کند.

در کلینیک لیزر گوهردشت همه روش‌های لیفت صورت توسط پزشک متخصص و با استفاده از امکانات به‌روز انجام می‌شود. کلیه درمان‌های انجام گرفته در این کلینیک با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت انجام می‌شود. پزشک متخصص کلینیک لیزر گوهردشت پیش از لیفت صورت شما را به طور کامل معاینه کرده و مناسب‌ترین روش را به شما پیشنهاد می‌دهد.

شما می‌توانید همه سؤالات خود را از متخصصان و مشاوران کلینیک لیزر گوهردشت  بپرسید.

برای تعیین نوبت کلیک کنید 09903908926